Okolí Penzionu Vila Bohemia

Vydejte se prozkoumat zajímavosti v našem okolí

 

 

Centrální park Stodůlky

Jen 4 minuty chůze od penzionu Vila Bohemia se nachází rozlehlý Centrální park Stodůlky, kterým lze projít na stanici metra Luka či Lužiny. Tento krásný a udržovaný park je protkán sítí zpevněných cest, které lákají k procházkám, bruslení či rekreačnímu běhu. Parkem protéká Prokopský potok, který spojuje rybníky Stodůlecký a Nepomucký s možností rybaření. V parku je Vám k dispozici zdarma minigolfové hřiště včetně potřebného vybavení. Dětské, fotbalové či basketbalové hřiště jsou další možností zpestření odpočinku v tomto parku. V samém středu této zeleně najdete občerstvením s venkovní terasou a Kuželkárnou, dále areál pro pétanque a přírodní posilovnu. Návštěva tohoto parku bude příjemným zážitkem, který umocní příjemné dny strávené v Praze a v našem penzionu.

 

Metropole Zličín

Dalším oblíbeným místem, které je autem vzdálené 7 minut a MHD 22 minut, je zábavné a obchodní centrum Metropole Zličín. V tomto rozsáhlém komplexu obchodního centra můžete navštívit například multikino Cinema City, nespočet kaváren, restaurací a obchodů. Za zmínku jistě stojí také zábavný park Toboga Fantasy, který je obrovskou hernou plnou skvělých atrakcí pro děti i dospělé. Svým rozsahem 6 000 m2 je tento zábavný park v České republice jedinečný. Můžete zde trávit svůj čas za každého počasí, nebo například oslavit s dětmi jejich narozeniny.

 

Přírodní park Košíře – Motol 

Tímto historickým parkem, který je vzdálen od penzionu Vila Bohemia jen tři zastávky autobusem, se můžete nechat provést žlutou turistickou značkou. Najdete zde například Motolské rybníky vhodné ke koupání, golfové hřiště a spoustu přírodních, upravených i neupravovaných cest oblíbených například běžci orientačních závodů. V místním tajemném lese, objevíte spoustu památníků, soch a romantických stavení. Tento park je příkladem „divočiny“  vzdálen jen 2 km od Pražského hradu. Ze severní část tohoto parku se nachází Fakultní nemocnicí Motol a Nemocnicí Na Homolce.